Ми всі це знаємо: ваш будильник дзвонить, але подумки ви ще не готові вставати. Ось тоді кнопка повтору настільки корисна! Так, Ми теж винні в цьому щодня. Ми не всі ранкові люди. Але, можливо, нам слід зупинитися на цьому: відкладання будильників здається справді шкідливим для вашого мозку!

Прокинься знову
За словами нейробіолога Елса ван дер Хелма, це шкідливо для вашого сну і для вашого мозку. Ваше тіло будить вас, коли ви достатньо виспалися. Якщо ви прокидаєтесь через Будильник, це не так. Як результат, вашому мозку доводиться робити величезний перехід, коли вас будить будильник. “Існують різні ділянки мозку та речовини, активні, коли ви не спите, ніж коли ви спите, і якщо це залежить від вашого мозку, вони вважають за краще спати спокійно”, – пояснює вона. Але коли ви вирішите ненадовго відвернутися, ваш мозок повинен знову розбудити вас.

Біологічний годинник
За словами Елса, краще прокидатися самостійно, а не по будильнику. “Ви повинні сприймати це так, ніби ваш мозок запускає комп’ютерну програму, як тільки ви засинаєте”, – пояснює вона. “Все відбувається, процеси пам’яті, емоційні процеси, ваш мозок очищається і так далі. Будильник – це як кнопка “Скинути”, ви б не натискали її, якби ваш комп’ютер просто оновлювався, чи не так?”За її словами, важливо мати регулярний ритм у своїх буднях. Тож висипайтеся, і вам взагалі не знадобиться будильник, щоб прокинутися вчасно!